Napište nám

Komu je právní poradna "Napište nám" určena?

   Právní poradna "Napište nám" je určena cizincům, cizinkám a jejich rodinným příslušníkům, kteří se nacházejí na území České republiky a mají jakýkoliv právní problém spojený s jejich postavením cizince (azyl, pobyt, zdravotní péče, zaměstnání, vzdělání aj.). Poradna je určena jak cizincům, kteří jsou občany státu Evropské unie, tak cizincům, kteří pocházejí z ostatních zemí.

Musím něco udělat, než využiji služeb právní poradny?

   Pokud umíte pracovat s internetem a máte svůj e-mail, můžete se na nás obrátit prostřednictvím naší on-line poradny. Výhoda on-line poradny je, že odpověď na vaši otázku získáte rychleji.

Jak využít služeb právní poradny?

   K využití služeb právní poradny postačí, když nám napíšete dopis, ve kterém podrobně popíšete váš problém a otázku, na kterou chcete znát odpověď. Pozor, je třeba, abyste vaši otázku či problém formulovali co nejpřesněji. Pouze na konkrétní otázku můžete dostat konkrétní odpověď. Pokud se vaše otázka týká nějakého rozhodnutí státního orgánu či jiného dokumentu nebo dopisu, je třeba rozhodnutí zkopírovat a rovněž nám jej poslat. Nezapomeňte také v dopise uvést vaši zpáteční adresu, na kterou vám budeme moci zaslat odpověď. Telefonické konzultace neposkytujeme.
 
Jak dlouho trvá, než dostanu odpověď?

Odpověď na vaši otázku vám zašleme do 7 pracovních dnů. Víkendy se do této doby nepočítají. Doba 7 pracovních dnů je však dobou maximální, většinou jsem schopni odpověď zaslat i dříve. K tomu ale nezapomeňte připočíst dobu, kterou potřebuje pošta k dodání dopisu do vaší schránky. Proto, pokud můžete, obraťte se na nás ve vlastním zájmu prostřednictvím naší rychlé on-line poradny.

Musím za využití služeb právní poradny něco platit?

Služby právní poradny jsou bezplatné. Pokud však chcete na její provoz finančně přispět, můžete zaslat jakoukoliv částku na účet organizace, který naleznete v rubrice Kontakty.

Adresa právní poradny "Napište nám":

Asociace pro právní otázky imigrace
P.O. BOX 16
Moravská 9
120 00   Praha 2


Stránky sponzoroval Copyright © 2010 ASIM   |   Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019