Jak si vzít správně půjčku?


Určitě se mnou budete souhlasit, že my lidé potřebujeme peníze. Že potřebujeme být solventní, a to proto, že jedině ti, kdo mají peněz dost, mají jistotu, že seženou vždycky to, co potřebují. A jenom ti, kdo seženou všechno potřebné, mohou být spokojení, nemusí nijak strádat.

Peníze tedy jednoznačně potřebujeme. A kéž bychom je také vždy v dostatečném množství měli. Jenže to už obvyklé není. Často je pravdou spíš to, že nám nějaké ty finanční prostředky chybí a my tím pádem musíme něco oželet. A tak si třeba pochvalujeme aspoň situaci, kdy máme to, co skutečně potřebujeme, a s absencí něčeho navíc už se smiřujeme.

polské peníze

Ale někdy nejsou peníze už ani na to zcela nepostradatelné. Někdy jsme nuceni moc utrácet, někdy nám také z nějakého důvodu klesnou příjmy, a pak je prostě zvládnutí naší finanční situace složité, ne-li přímo nemožné.

A když svoji finanční situaci vlastními silami nezvládáme? Pak si můžeme vzít půjčku a tím si na nějakou dobu zajistit peníze navíc. Což se hodí. I když ani to není vždy ideální. Přece jenom platí, že se půjčky musí splácet, a navíc se u nich platí úroky a/nebo poplatky, a tak jde jenom o dočasnou pomoc, která nám poslouží jen k řešení dočasných problémů.

polské peníze

A to ještě v nejlepším případě. Protože jsou i situace, kdy nám ani půjčka nepomůže. A sice proto, že ji třeba ani nedostaneme. Přece jenom není každá nabízející se půjčka jako americká hypotéka bez doložení příjmu, a tak někdy nezvládneme dát dostačující záruky a naše žádosti o půjčky jsou zamítány.

Když tedy chce člověk půjčku, ale není na tom zrovna nejlépe, měl by dát při výběru přednost nebankovní hypotéce. Protože za tu se stačí zaručit zástavou nemovitosti. Jistě, žadatel o nebankovní hypotéku potřebuje i příjmy, ze kterých bude splácet, a neměl by být zjevně ztraceným případem, ale přesto se tu uspěje spíš než někde jinde. A to by se mělo využít.