Melodie srdce Evropy


Dalo by se tvrdit, že na světě neexistuje člověk, který by neměl rád nějaký druh hudby. Hudba totiž přináší radost, zážitek a je to také zdroj vzájemné komunikace mezi lidmi. Tato komunikace může probíhat díky hudbě beze slov. V tomto článku se podíváme blíže na koncerty vážné hudby Praha. Město, která se nachází v srdci Evropy je proslulé svou bohatou historií, která není jen založena na památkách, ale také na produkci vážné hudby. Tato produkce zůstala dodnes a díky tomu Praha patří mezi jedno z nejvýznamnějším místem vážné hudby na světě.

vážná hudba

Bezesporu nejznámějším místem pro koncerty vážné hudby v Praze je Rudolfinům, které se nachází na břehu řeky Vltavy a patří mezi neorenesanční budovy, kde sídlí Česká filharmonie. Česká filharmonie se řadí mezi nejstarší a také celosvětově respektováno hudební těleso. To, že jejich koncerty jsou obrovským zážitkem mi potvrdí každý, kdo se jejich koncertu zúčastnil. Díky tomu zde koncertují nejen hvězdy české klasické hudby, ale sjíždějí se tady hudebníci z celého světa a díky tomu mohou Rudolfinem znít takové produkce jako je Mozart, Beethoven, Dvořák, Smetana, Martinů a mnoho dalších. Za zmínku určitě stojí i Obecní dům.

rudolfínům

Druhé významné místo v Praze, kde se pořádají koncerty vážné hudby. Toto místo je oblíbené pro svou skvělou akustiku a nádherným prostředím. V rámci Obecního domu může návštěvník začít nejen koncert vážné hudby, ale také symfonické orchestry, hudební komorní večery a operní gala představení. Samozřejmě i Národní divadlo v Praze je centrem vážné hudby. Praha nabízí i spousty malých koncertních sálů, kde si milovníci klasické hudby přijdou na své. Patří zde například kostel svatého Mikuláše na Malé Straně, Kostel svatého Jakuba na Starém Městě nebo Španělská synagoga. Poslední zmíněná je známá pro své komorní koncerty s intimnějším prostředím.