I na politice záleží


Jestli mě něco nenechává přinejmenším někdy chladným, je to politika. Ne že bych ji právě vyhledával, ale prostě se jí ani nevyhýbám. A když mě dostihne, zajímám se o ni. A zpravidla mi dokáže pořádně hnout žlučí. A to klidně bez ohledu na to, o jaké téma se právě jedná.

Důležitý je pro mě samozřejmě především můj vlastní osud. Inu, nebudu věčně mladý, a tak stále častěji uvažuji nejen o přítomnosti, ale i o bližší i o vzdálenější budoucnosti. A to, co mi v tomto ohledu nabízejí naši politici, je tristní. Je mi z toho smutno, ale je to tak. Svojí mnohaletou rozdávačností navykli naše lidi na státní podpory jako na drogy a tato ‚narkomanie‘ mi vadí. A to čím dál víc. Úměrně tomu, jaké dělají naši politici dluhy.

kreslené volby

Kdykoliv slyším, jak se má někomu přilepšovat nebo ulevovat, jak má někdo údajně přinejmenším morální právo na to, aby dostal peníze od státu, jehož kasa zeje prázdnotou, otvírá se mi ona pověstná kudla v kapse. Ne proto, že bych někomu lehčí život nepřál, ale proto, že tím jenom roste dluh, který i mě, pracovitého a dosud soběstačného, jednou stáhne ke dnu, pokud se s ním nic neudělá. A nikdo z politiků s ním nic nedělá. Prý to chce napravit ODS, ale prý je na to sama, jsou tu i jiní poslanci v parlamentu, a tak se dělají obří dluhy dál.

A těch řečí kolem toho! A jedna hloupější než druhá. Netrvám na tom, že je vysoká škola, kterou jsem absolvoval, špičkou mezi vysokými školami, ale prostě se divím, jak ti političtí blábolilové mnohdy přišli ke svým akademickým titulům. Někdy nemají daleko ani do řečí obecního blázna, kterého jsme u nás v obci v dětství mívali.

volby na počítači

A kolik jenom našich lidí skáče těm slibujícím a rozdávajícím na špek! Kolika z nich je jedno, že se řítíme do finanční katastrofy! Kolik z nich si nepřipouští, že státní dluh je dluh každého z nás!

A právě proto létám rád do Jižní Afriky. Rozhodně sice netvrdím, že by tam měli lepší politiky a lidi než my, ale rozdíl tu je. Tam si totiž mohu pustit zpravodajství ve více místních jazycích, kterým nerozumím, a proto mě nemohou ničím namíchnout. A chudý lid se tam nekupuje a nedávají se mu plané sliby, na které nejsou státní peníze.