Pořízení psího společníka


Věrný přítel

Parťák do života rozhodně nemusí být pouze člověk, protože dalším hezkým příkladem je rozhodně pes, který Vás nikdy nezradí. Ten s Vámi bude velmi rád trávit čas a zároveň Vás strážit i Váš majetek, přičemž k domu je to skvělý hlídač, který může odradit řadu zlodějů. Kdežto ke své rodině je naopak milý a rád si s ní hraje.

pes na kolejích

Pořízení však rozhodně dobře zvažte, protože řada zvířat končí po Vánocích v útulcích jako nevhodný dárek, přičemž jistě nechcete, aby Váš mazlíček takto dopadl. Jako první je zapotřebí pořídit mu všechno potřebné jako misky, boudu, hračky a vhodné krmivo. Ovšem tohle je jen malá investice, protože více bude potřeba investice Vašeho času. Psa je nutné cvičit, aby Vaše soužití nebylo ani pro jednoho nepříjemné a zároveň si s nám hrát a chodit ven na procházky, protože je to tvor, který potřebuje pohyb. Jestliže máte psa v bytě, tak je zapotřebí provádět vycházky ještě s větší intenzitou.

Vhodné plemeno

Tato zvířata mají různé rasy, přičemž genetika významně předurčuje řadu věcí, takže bychom měli vybírat dle konkrétní situace. Například senioři v bytě by neměli mít velké aktivní plemeno, protože by se mu zde asi moc nelíbilo a nemělo by vyžití. Naopak aktivní mladí lidé si jej můžou dovolit a brát jej klidně s sebou i na výlety do přírody a další místa.

Akita v přírodě

Větší plemena můžou být i náročnější finančně, protože toho samozřejmě sní více. Vždy je však nutné zajistit dobrou veterinární péči, protože takové očkování proti vzteklině je povinné, ale chce to také pravidelné prohlídky. Když se vrátíme zpět k výběru plemena, tak se můžete podívat na Akita Inu prodej. Akita je skvělým společníkem a hodí se i do rodin s dětmi, takže se může stát tou správnou volbou. Dokonce s ní můžete uspět i na výstavách. Tato chovatelská stanice nabízí štěňata z kvalitního chovu, kterým se věnují a mají ověřený původ, takže se nemusíte bát nějakého podvodu.