Na co si dát pozor


Už jste se někdy setkali na sociálních sítích s podvodníky na facebooku? V dnešní době je jich opravdu hodně a na sociálních sítích se to jimi bohužel jenom hemží. A proto je dobré být obezřetný, a hlavně si na takové podvodníky dávat velký pozor, protože jinak byste mohli přijít o docela velké peníze.

s

Zboží a placení předem

Určitě znáte na Facebooku takový ten marketplace, nebo různé skupinky, kde lidi prostě prodávají všechno. Od různých menších věcí až po auta. A někteří dokonce chtějí zaslat peníze předem a v mnoha případech to může být právě ten podvod. Dejme si příklad. Třeba si chcete koupit zimní bundu pro dceru. Jenže ta paní, co ji prodává, vám řekne, ať ji zaplatíte předem. A možná, že se v sociálních sítích ještě nevyznáte, nepřijde vám to divné a oblečení jí zaplatíte. A teď začíná ta obtížnější část – ona vám nepošle ani oblečení, ani peníze zpět a přestane úplně komunikovat. A tehdy už se asi můžete rozloučit s penězi.

s

Je sice pravděpodobnost, že to dělá docela dlouho a okradla už hodně lidí. V tom případě je nejlepší jít na policii a podat na dotyčnou osobu trestní oznámení. A když se oznámení najde více, zřejmě byste zpátky mohli dostat své peníze. Ale nejlepší je raději s ničím nepočítat. Tihle podvodníci jsou zákeřní a neštítí se okrádat nikoho, a dokonce ani maminky na mateřské dovolené. Je to hrozné, ale je to tak. Já jsem se jednou taky stala součástí takového podvodu, ale naštěstí jsem peníze dostala zpátky. A to je dobře. Ale je to jeden z mála případů. Proto je fakt dobré si dávat pozor, protože nevíte, kdo vám oblečení prodává. Ještě taková pomůcka – zkuste se podívat na hodnocení prodejce. Pokud jej má pozitivní, přece jenom byste tomu člověku mohli začít věřit snadněji než tomu, který tam nemá žádné hodnocení a nebo samé negativní hodnocení…